• 2% dane

• 2% dane pre ZŠ

• Základná škola s materskou školou Bohdanovce nad Trnavou

Vážení rodičia, priatelia školy,

obraciame sa na Vás s prosbou o poukázanie 2% z dane z príjmov pre občianske združenie - Rodičovské združenie pri Základnej škole 1.- 4. ročník s MŠ v Bohdanovciach nad Trnavou, aby ste podporili vzdelávanie a  materiálne zabezpečenie školy. Finančné prostriedky, ktoré škola Vašim pričinením získa, budú použité na podporu vzdelávania, materiálneho zabezpečenia školy, skvalitnenie výchovy a vzdelávania a záujmovej činnosti.

Chceme sa poďakovať všetkým rodičom a darcom, ktorí za rok 2020 odovzdali 2% zaplatenej dane z príjmov nášmu občianskemu združeniu -  Rodičovské združenie pri Základnej škole 1. - 4. ročník s materskou školou.

Opäť je tu obdobie, kedy  je možnosť darovať 2% z dane z príjmov

Zákon č. 595/2003 Z.z. o daniach z príjmov Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii. Aj tento rok sa môžete rozhodnúť, na aký účel a komu venujete svoje 2 % dane z príjmu.  Naša škola sa prostredníctvom Občianskeho združenia - Rodičovské združenie pri Základnej škole 1.- 4. ročník s materskou školou tiež s prosbou uchádza o 2 % z Vašich zaplatených daní. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Prispejete tak na rozvoj a zlepšenie materiálneho zabezpečenia školy, kde Vaše dieťa trávi väčšiu časť dňa. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2 %!

Preto nám dovoľte osloviť Vás aj tento rok a požiadať Vás o pomoc. A aké sú dôvody?

• Sú to peniaze, ktoré by vám nezostali. Odviedli by ste ich štátu.

Pomôžu nám v náročnej práci, ktorú robíme pre Vaše deti. Robíme ju radi.

• Každý príspevok  nám pomôže.

Ako darovať 2%?

A. Ak ste právnická alebo fyzická osoba (živnostník), tak priamo v daňovom priznaní treba vyplniť kolónky na poukázanie         2% zaplatenej dane.

Právna forma: Občianske združenie

Názov: Rodičovské združenie pri Základnej škole 1. - 4. ročník s MŠ v Bohdanovciach  nad Trnavou

Sídlo: Bohdanovce nad Trnavou 41, 919 09 Bohdanovce nad Trnavou

B.  Ak ste zamestnanec, je potrebné požiadať zamestnávateľa, aby Vám vyhotovil  tlačivo

Potvrdenie o zaplatení dane a podľa neho vyplniť tlačivo:

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane.

Ďakujeme Vám za porozumenie a pomoc!

Mgr. Lucia Plaštiaková, riaditeľka školy

Na stiahnutie tu: